Yenilikçi dijital para şirketi Coiny, Webrazzi Fintech 2018 sahnesinde Ekonomist & Yazar Prof. Dr. Emre Alkin ile beraber dijital para dünyasında yaşanacak gelişimleri ele aldı. Prof. Dr. Alkin yapmış olduğu konuşmada, “Patronlara değil liderlere ihtiyacımız var. Lider belirli bir eğitimli kadroyla yapmış olduğu işi yukarılara çıkartır. Bunu da sadece dijital altyapılarla yapabilir” dedi.

Günümüzün yeni finansal teknolojileri ve öne çıkan tüm başlıklarının masaya yatırılmış olduğu Webrazzi Fintech 2018, Wyndham Grand İstanbul’da gerçekleştirildi. Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en süratli ve en güvenilir ürünleri üreten Coiny de Webrazzi Fintech 2018 katılımcıları içinde yerini aldı. Etkinlik kapsamında düzenlenen ‘Kripto Para Dünyasında Sırada Ne Var?’ başlıklı oturumda Webrazzi Kurucusu&CEO’su Arda Kutsal moderatörlüğünde Coiny CEO’su Ayberk Kuday ve Ekonomist & Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, dijital para dünyasında yaşanacak yeni gelişimleri konuştu. İnternetin ve hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ile beraber alışkanlıkların ve yaşayız biçimlerinin değiştiğini dile getiren Prof. Dr. Alkin, “Gelecekte emek harcama şeklimiz de değişecek. ABD’de 2027 senesinde freelance çalışanların sayısı, bordrolu çalışanları geçecek. 2017 senesinde binlerce fizyolojik mağazanın kapandığını gördük. Mağazaların yerini aplikasyonlar aldı. Geldiğimiz süreçte artık çözüm üreterek değer yaratmamız gerekiyor. Çözüm üreterek değer yarattınız mı, rakibiniz yok anlama gelir. Yeni durumda dijitale yatırım meydana getiren kazanacak. Coiny benzer biçimde geleceği gören ve şimdiden konuşlanan şirketlerin önemi giderek artacak” dedi.

Prof. Dr. Alkin: “Patronlara değil liderlere ihtiyacımız var”

Gelecekte kağıt para benzer biçimde çözümlerin yok olacağını belirten Prof. Dr. Alkin, “Kişiyi denetim eden sistemlerden işi denetim eden sistemlere geçtik. Yakın bir gelecekte değeri, emeği, alın terinin gerçek değerini dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi vermeye başlamış olacak. İnsanların emekleri ile doğru orantılı bir değer zinciri oluşacak. Bu yoldan başka bir çaremiz yok. Bugün artık kuyumcu dükkanı işletir benzer biçimde herhangi bir işletmeyi yürütmenin imkanı kalmadı. Bu anlamda patronlara değil liderlere ihtiyacımız var. Lider belirli bir eğitimli kadroyla yapmış olduğu işi yukarılara çıkartır. Bunu da sadece dijital altyapılarla yapabilir” diye konuştu.

Kuday: “Tüm süreçlerimizi regülasyonlara uyumlu şekilde tasarladık”

Blockchain teknolojisinin pek oldukca değişik kullanım alanı bulunduğunu belirten yenilikçi dijital para şirketi Coiny’nin CEO’su Ayberk Kuday, Coiny olarak blockchain teknolojisinin dijital varlıklar kısmına odaklandıklarını söylemiş oldu. İnsanların dijital paralara erişimini kolaylaştırmak amacıyla yola çıktıklarının altını çizen Kuday, “Coiny mobil uygulamalarımız bu anlamda Türkiye’de mobilden kayıt olunup, hesap doğrulama işlemlerinin yerine getirilmesinin peşinden, dijital varlıkların kolayca alınıp-satılabileceği tek mobil ürün olma özelliği taşıyor” şeklinde konuştu.

Kuday, Coiny olarak tüm süreçlerini olası regülasyonlara yüzde 100 uyumlu şekilde tasarladıklarının altını çizdi. Coiny’nin tamamen Türkçe olduğunu ve TL ile ticarete olanak sağladığını belirten Kuday, uygulamalarının bölgesel ve globalde de kullanılabilecek kadar güvenli, süratli ve kolay kullanımlı bulunduğunu belirtti.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin